کاربرد دستگاه برش لیزر در صنعت ماشین آلات کشاورزی

فهرست مطلب :

کاربرد لیزر برش در صنعت کشاورزی

در حال حاضر صنعت ماشین‌آلات کشاورزی به‌سرعت تنوع بخشی و خودکار سازی در حال توسعه هستند. با مکانیزه کردن/ماشینی کردن فرآیند های کشاورزی به ندرت نیازمند کار فیزیکی با شدت بالا هستند. فعالیت های فیزیکی مانند شخم زدن، آماده سازی خاک، کود دهی، سم پاشی و برداشت همگی با مکانیزه سازی  پایان یافته اند که می تواند مشکل کمبود تولیدات کشاورزی را کاهش دهد، به طور موثر قدرت تولید محصولات کشاورزی را بهبود بخشد و توسعه کشاورزی را ارتقا بخشد.

مشاهده کنید : لیزر برش فایبر cnc تک میز

کاربرد لیزر برش در صنعت کشاورزی

ازآنجایی‌که بیشتر پردازش ماشین‌آلات و تجهیزات کشاورزی از قطعات پیچیده ورق فلزی 1.5-15 میلی متری تشکیل می‌شود، این امر الزامات سخت‌گیرانه‌تری را در مورد فناوری پردازش مطرح می‌کند. فرایند سنتی تولید قطعات ورق فلزی پیچیده است، معمولاً از عملیات پرس‌کاری استفاده می‌شود و تعداد زیادی قالب پرس‌کاری (stamping) مورد نیاز است. فرایند ساخت قالب (mold) پیچیده است که نه‌تنها چرخه تولید را طولانی میکند، بلکه هزینه آن بالا است و برای تحقیق و توسعه محصولات جدید مناسب نیست. علاوه ب این، فقط برای تولید انبوه مناسب است و برای تولیدات انبوه کوچک دارای محدودیت های خاصی و راندمان پایین تولید است که به یک مشکل اساسی در تولید ماشین‌آلات و تجهیزات کشاورزی تبدیل شده است.

مشاهده کنید: دستگاه لیزر برش فلزات CNC فایبر میز متغییر

شماره های تماس با مگاماشین برای سفارش دستگاه

0912-0846701

 021-55491014

 021-55373924

کاربرد لیزر برش در صنعت کشاورزی

دستگاه های برش لیزر به دلیل انرژی جنبشی قوی،قدرت برش، راندمان و دقت بالای برشی که دارند در صنعت ساخت ماشین‌آلات کشاورزی بسیار محبوب هستند. در ادامه مزایای کاربرد دستگاه برش لیزر در صنعت ماشین آلات کشاورزی شرح داده میشود:

دقت پردازش بالا و سرعت برش سریع

روش‌های پردازش سنتی نیاز به موقعیت‌یابی (positioning) دارند و ممکن است انحراف‌هایی در موقعیت‌یابی وجود داشته باشد که بر دقت قطعه کار تأثیر بگذارد. دستگاه برش لیزر از یک سیستم کنترل عددی هوشمند پیشرفته استفاده می‌کند. از طریق نرم‌افزار حرفه‌ای برش لیزر، قطعه کار برش را می‌توان بسیار دقیق قرارداد. نه‌تنها دقت بالا است، بلکه سرعت برش نیز بسیار سریع است و حالت پردازش غیرتماسی اتخاذ می‌شود و فرایند برش به سطح قطعه کار آسیب نمی‌رساند. شکاف برش باریک است (0.1 میلی متر ~ 0.3 میلی متر)، اثر حرارتی موقعیت خارج از نقطه کم است، ورق به‌راحتی تغییر شکل نمی‌دهد و کیفیت بالای قطعه کار پردازش شده تضمین می‌شود درحالی‌که سرعت برش سریع است.

مشاهده کنید: دستگاه برش لیزر فلزات CNC فایبر فول کاور

کاربرد لیزر برش در صنعت کشاورزی

بدون محدودیت الگو، هزینه پردازش کم

از دستگاه‌های برش لیزر میتوان برای پردازش و تولید انعطاف‌پذیر بدون نیاز به قالب برای برآورده کردن نیازهای تولید با کیفیت بالای ماشین آلات کشاورزی و صرفه‌جویی در مقدار زیادی از هزینه‌های قالب استفاده کرد. دستگاه برش لیزر نیازی به برنامه نویسی ندارد و مجهز به یک نرم افزار پشتیبانی برنامه نویسی اختصاصی میباشد. با وارد کردن فقط نقشه طراحی ، دستگاه می تواند به طور خودکار برنامه را تولید کند و برش هر شکل ورق/لوله را تشخیص دهد. دستگاه برش لیزر با به حداکثر رساندن میزان استفاده از ورق ها نقش کلیدی در کاهش هزینه ها، حل اساسی مشکل استفاده مجدد از ضایعات، صرفه جویی در زمان و کارایی دارد. علاوه بر این، بدون محدودیت قالب، توسعه محصولات جدید را آسان می کند.

مشاهده کنید: دستگاه برش لیزر فلزات CNC فایبر روتاری

شماره های تماس با مگاماشین برای سفارش دستگاه

0912-0846701

 021-55491014

 021-55373924

کاربرد لیزر برش در صنعت کشاورزی

صرفه جویی در مواد

دستگاه های پانچ سنتی در هنگام پردازش قطعات پیچیده دایره ای، قوسی شکل و خاص، مقدار زیادی مواد باقیمانده تولید می کنند که باعث افزایش هزینه می شود. دستگاه برش لیزری خودکار می تواند حروفچینی خودکار و تودرتویی (nesting) خودکار را از طریق نرم افزار برش انجام دهد که اساساً مشکل استفاده مجدد از ضایعات را حل می کند و نقش کلیدی در کاهش هزینه ها دارد.

مشاهده کنید: دستگاه لیزر برش فلزات پلاسما CNC

ساده و آسان برای یادگیری

استفاده از دستگاه برش لیزر نیازی به تجربه اپراتور ندارد. یادگیری آن برای افراد مبتدی آسان است. دستگاه برش لیزر فقط به ترسیم CAD نیاز دارد، یادگیری و استفاده از سیستم کنترل برش آسان است، و نگهداری بعدی دستگاه ساده است، که می تواند در هزینه های نیروی انسانی و نگهداری بسیار صرفه جویی کند.

ایمن و سازگار با محیط‌ زیست

روش های سنتی دارای نویز بالا و لرزش قوی هستند که برای سلامت اپراتورها مضر است. دستگاه برش لیزر از پرتوهای لیزر با چگالی بالا برای پردازش مواد، بدون نویز، بدون لرزش و نسبتاً ایمن استفاده می کند. علاوه بر آن این دستگاه مجهز به سیستم حذف گردوغبار است که ایمن و سازگار با محیط‌زیست است.

کاربرد لیزر برش در صنعت کشاورزی

پیشرفت علم و فناوری و توسعه تکنولوژی باعث شده است که استفاده از دستگاه‌های برش لیزر بیش‌ازپیش گسترش یابد. وقتی صحبت از دستگاه‌های برش لیزر می‌شود، بسیاری از مردم به پردازش ورق فلز، ساخت آهن‌آلات و سایر زمینه‌ها فکر می‌کنند. در واقع دستگاه‌های برش لیزر نیز نقش بسیار مهمی در تولیدات کشاورزی دارند. دستگاه برش لیزر می‌تواند ورق فلزی با هر شکلی را با سرعت برش سریع و هزینه تولید پایین برش دهد. نیازی به تهیه قالب نیست که زمان آماده‌سازی تولید را کوتاه می‌کند. به‌راحتی پردازش مداوم را تحقق می‌بخشد و کارایی تولید را افزایش می‌دهد. در نتیجه استفاده از دستگاه برش لیزر باعث پیشرفت سریع صنعت ماشین آلات کشاورزی می شود و یک موقعیت برد-برد برای شرکت های مصرف کننده ماشین آلات کشاورزی با فناوری های جدید ایجاد می کند و به شرکت ها کمک می کند تا در رقابت شدید بازار ظهور کنند.

مشاهده کنید:

لطفا برای دریافت لیست قیمت و یا استعلام قیمت محصول شماره تلفن خود را وارد نمایید.