شرکت مگاماشین - لوگو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
مشاوره فنی تخصصی، ویژه شما!
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

عیب یابی و تعمیر پرس برک (تعمیرات انواع خم کن های برک)

مشاهده فهرست مطلب :

تعمیر و عیب یابی انواع پرس برک (تعمیر خم کن) توسط مگاماشین

عیب یابی و تعمیر پرس برک با تعمیرکار خبره مگاماشین

یکی از مهمترین اتفاقات پیش آمده برای پرس برک بحث عیب یابی، تعمیرات و رفع خطاهای و ارور های این دستگاه است. توجه به ساختار تشکیل دهنده و نیز بازرسی های دوره ای می تواند به عمر این دستگاه مهم و حیاتی صنعت کمک کند. گروه صنعتی مگاماشین با متخصصان و مهندسان خبره در زمینه تعمیر و سرویس انواع پرس برک های CNC از نوع هیدرولیک و برقی توانسته است خط مشی منظم و هدفمند به جهت بازگردانی و احیای دستگاه خمکن برک را داشته باشد. خرابی این دستگاه در صنایع مختلف موجب بروز مشکلات نگران‌کننده‌ای می‌شود. این امر به‌ویژه هنگامی صادق است که مطمئن نیستید خم کن شما قابل تعمیر است یا به طور کامل نیاز به تعویض دارد.

تعمیر و عیب یابی انواع پرس برک (تعمیر خم کن) توسط مگاماشین

چرا مگاماشین را به عنوان یک تعمیرکار پرس برک انتخاب کنیم؟

مگاماشین با سابقه 15 ساله در بحث فروش دستگاه برش لیزری فلزات و پرس برک با متخصصین قابل اعتماد سعی نموده که یک انتخاب درست برای هموطنان عزیر باشد. پیش از انجام هر کاری متخصصین ما مشکل دستگاه شما را در محل ارزیابی می کنند و بعد از شناسایی عیب دستگاه پرس برک سی ان سی و اعزام کارشناس و متخصص در محل، اقدام به رفع مشکل خواهند کرد. برای درخواست تعمیرات می توانید روی شماره های زیر کلیک کنید. همچنین میتوانید به صورت آنلاین درخواست خود را در فرم زیر ثبت نمایید.

0912-0846701

 021-55491014

 

 1. پرس برک سی ان سی دنر ساخت ترکیه DENER
 2. پرس برک سی ان سی بایکال ساخت ترکیه BAYKAL
 3. پرس برک سالواگینی ساخت ایتالیا SALVAGNINI

نکته : برای تعمیرات خم کن های برک، بهتر است که به صورت شخصی اقدام نکنید. زیرا تعمیرات پرس برک ها، یک کار تخصصی است که در صورت نداشتن مهارت و تجربه کافی، علاوه بر آسیب به دستگاه، ممکن است به خود نیز آسیب برسانید. مگاماشین جایی است که می‌توانید در آن به بهترین تعمیرکار پرس برک با مناسب‌ترین قیمت در تهران دسترسی پیدا کنید.

عیب یابی و تعمیرات پرس برک + راهنمای نگهداری

اجزای تشکیل دهنده پرس برک

 1. بخش سیستم کنترل فرمان
 2. ماتریس و سنبه
 3. سرو موتور و قرار عقب
 4. بدنه سیستم
 5. فک پایین و فک بالا

حتما بخوانید: مشاهده و فروش انواع قالب، سنبه ماتریس و قطعات دستگاه پرس برک

تعمیر و سرویس صحیح خم کن برک

تعمیر کردن از لحاظ ایمنی و کارکرد بسیار مهم و حیاتی است. در حالت کلی تعمیر این دستگاه شامل موارد زیر می شود:

 1. رفع مشکل و تعمیر سیستم کنترل دستگاه
 2. نگهداری پیشگیرانه
 3. تنظیم قرار عقب
 4. سرویس سیستم هیدرولیک
 5. تنظیم عدم دقت در خم

آموزش تعمیرات پرس برک در محل یا از راه دور

 1. تعویض روغن / فیلتراسیون
 2. سنکرون بودن محورها
 3. تنظیم سیستم Drowning
 4. ارائه پارامترهای خم کاری
 5. ارائه تنظیمات کارخانه و اورهال
 6. تغییر سیستم کنترل
 7. و…

در حالت کلی می توان با توجه به ساختار پرس برک ها، نقاط حیاتی و حساسی که بیشتر نیاز به تعمیر و نگهداری دارند را مورد بررسی قرار می دهیم.

شماره های تماس با مگاماشین برای سفارش دستگاه های گوناگون

02155491014

09120846701

عیب یابی و تعمیرات پرس برک + راهنمای نگهداری

3 بخش کلیدی تعمیر و نگهداری پرس برک عبارتند از:

 1. مدار هیدرولیک،
 2. سیستم مکانیکی،
 3. سیستم کنترل
 4. سنبههای ماتریکس

روش های روزانه برای بررسی و نگهداری این نواحی اغلب سریع و ساده هستند. پیروی از این 3 مرحله می تواند تفاوت قابل توجهی در عملکرد خمشی، سایش و پارگی اجزای سیستم و طول عمر پرس برک ایجاد کند.

نگهداری مناسب از خم کن برک یکی از مهم ترین کارها، برای بالا بردن عمر و راندمان این تجهیز می باشد. در صورتی که بخش سیستم کنترل فرمان، ماتریس و سنبه، سرو موتور و سایر قطعات به هر علتی نگهداری و سرویس مناسب نشوند، دچار خرابی و عیوبی مانند شکستگی و یا ایجاد ترک روی ابزار می شود و همچنین باعث خارج شدن فک و قرار از کالیبره می شود که باعث خسارت و هزینه های زیادی خواهند شد.

برای یک سرویس و نگهداری کارآمد و صحیح باید اقدامات زیر انجام شود:

 1. برنامه منظم تمیزکاری و نظافت و روانکاری مداوم براساس جدول تعمیرات پیشگیرانه
 2. بررسی میزان کیفیت روغن هیدرولیک
 3. چک کردن سمبه و ماتریس بسته شده روی دستگاه با نرم افزار
 4. استفاده از سنبه ماتریکس های مناسب

تعمیر و عیب یابی انواع پرس برک (تعمیر خم کن) توسط مگاماشین

بازرسی فنی در روند تعمیرات و سرویس پرس برک

فرایند بازرسی و پرس برک به منظور بررسی و شناسایی خطرات و صدمات احتمالی و نیز بررسی راهکارهای افزایش راندمان کیفی و کمی دستگاه صورت می گیرد. در این فرایند از سلامت و نحوه صحیح کارکرد تجهیزات کنترلی مانند شیرهای برق، شیرهای پروپشنال، سنسورها و خط کش های طولی اطمینان حاصل می شود.

عیب یابی و تعمیرات پرس برک + راهنمای نگهداری

تست و بازرسی ماهیانه و سالیانه پرس برک

 1. بازرسی تجهیزات کنترلی
 2. بررسی و تست فرایند استحکام  بدنه، عقب، جلو،
 3. انجام تست فشار وارد شده به جک
 4. بررسی داخل محفظه خمکاری و محوطه قرار عقب
 5. بازدید داخل تابلو برق و سیستم کنترلر
 6. چک کردن عملکرد صحیح  شیرها و سنسورها

اصول تعمیر و نگهداری پرس برک

سنبه ماتریکس ها باید عاری از فرورفتگی باشند. ابزارهایی که نشانه‌هایی از این سایش را نشان می‌دهند باید برای ارزیابی، بازسازی یا تعویض به سازنده ابزار بازگردانده شوند.

پرس برک های هیدرولیک امروزی در طیف وسیعی از ظرفیت ها، از مدل های قابل حمل 50 تنی تا ماشین های سفارشی 3000 تن یا بزرگتر، و با گزینه های پیشرفته مانند پشتیبانی از ورق، ابزار قابل برنامه ریزی، خم شدن تطبیقی و فناوری های رابط کاربری ارائه می شوند. در حالی که پرس برک مدرن از همیشه توانمندتر است، اما اساساً به همان سطح تعمیر و نگهداری نیاز دارد که طراحی های قدیمی تر.

شماره های تماس با مگاماشین برای سفارش دستگاه های گوناگون

02155491014

09120846701

تعمیر و عیب یابی انواع پرس برک (تعمیر خم کن) توسط مگاماشین

 1. نگاهی به اطراف بیندازید

در ابتدای شیفت کاری، همانطور که کاپیتان خطوط هوایی هواپیما را بازرسی می کند، دستگاه را بازرسی کنید. یک بازرسی دیداری از همه مناطق به شما این امکان را می دهد که مسائل کوچک را قبل از تبدیل شدن به مشکلات مهم متوجه شده و به آنها رسیدگی کنید. بررسی کنید که پرس برک سالم است. سطح میز و قالب باید عاری از هرگونه آلودگی باشد.

اگر دستگاه قبلاً از شیفت قبلی تحویل گرفته شده باشد میبایست همتراز بودن سنبه و ماتریکس ها را بررسی کنید و وضعیت لقی سمبه و ماتریس را بررسی کنید. برای دستیابی به وضعیت مناسب، پانچ ها و قالب ها باید عاری از فرورفتگی باشند. هر ابزاری که علائم ترک خوردگی را نشان می دهد نباید تحت هیچ شرایطی استفاده شود. فرورفتگی و شکاف در ابزار نشان می دهد که ابزار بیش از حد تحت فشار قرار گرفته است و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد. موقعیت واقعی انگشتی قرار عقب باید بررسی شود و باید با مقدار حرکت محور مطابقت داشته باشد.

همچنین عملکرد صحیح همه دستگاه‌ها، از جمله اورجین های محور x و y و کنترل پدال پا و چراغ‌های نشانگر را بررسی کنید. تأیید درست کارکردن این دستگاه‌ها فقط چند لحظه طول می‌کشد و زمان کافی برای اطمینان از ایمن بودن دستگاه برای کار کردن صرف می‌شود.

اگر محافظ اضافی وجود دارد، مطمئن شوید که مطابق با مشخصات، تنظیم شده و عملکردی صحیح داشته باشد. هر گونه بی نظمی باید بلافاصله به ناظر گزارش شود و قبل از کار باید تجهیزات اصلاح شود.پس از انجام مراحل مرور کلی روزانه، نوبت به انجام وظایف تعمیر و نگهداری خاص می رسد.

تعمیر و عیب یابی انواع پرس برک (تعمیر خم کن) توسط مگاماشین

 1. اقدامات احتیاطی را انجام دهید

قبل از انجام هر گونه کار تعمیر و نگهداری روی هیدرولیک ماشین یا سیستم مکانیکی، فک متحرک دستگاه می بایست مهار گردد.

مفهوم پشتیبان

 • تمیز نگه داشتن اجزای متحرک مانند بک گاج و روغن کاری شده برای عملکرد و عمر پرس برک بسیار مهم است.
 • سیستم الکتریکی باید قفل شود تا اطمینان حاصل شود که نمی تواند درگیر شود.

شماره های تماس با مگاماشین برای سفارش دستگاه های گوناگون

02155491014

09120846701

تعمیر و عیب یابی انواع پرس برک (تعمیر خم کن) توسط مگاماشین

 1. مدار هیدرولیک را بررسی کنید

روغن هیدرولیک مایه حیات فک سیستم هیدرولیک بخصوص خم کن است. تمیز نگه داشتن روغن و پر کردن مخزن تا حد ظرفیت بسیار مهم است. همانطور که سطح روغن ماشین خود را بررسی می کنید، به طور دوره ای سطح روغن در مخزن را بررسی کنید. این یک چک دیداری ساده است که به راحتی می توان روزانه انجام داد. سطح ناکافی روغن باعث عملکرد نامنظم فک بالا می شود و به پمپ هیدرولیک آسیب می رساند یا حداقل عمر پمپ را کوتاه می کند.

اگر پرس برک مجهز به سیستم کمپ هیدرولیک برای بستن سنبه و ماتریکس است، این سطح روغن را نیز به صورت دوره ای بررسی کنید. این سیستم معمولاً یک سیستم هیدرولیک جداگانه با نشانگر سطح روغن مخصوص به خود است. باز هم، این یک بررسی دیداری ساده است.

برای بررسی آسان تر و تنظیم سطح روغن و جلوگیری از سرریز شدن مخزن هیدرولیک، مطمئن شوید که جک های پرس برک در موقعیت بالایی قرار دارند.

ذرات کثیفی ممکن است به دلیل آب بندی ناکافی وارد مدار هیدرولیک شوند. مطمئن شوید که درزگیرهای پوشش مخزن و هواکش ها در شرایط خوبی هستند. هواکش‌های هوا بر روی درپوش مخزن نصب می‌شوند و هنگام پمپاژ روغن به سیلندرها اجازه جریان هوا را در مخزن می‌دهند و از ایجاد خلاء در مخزن جلوگیری می‌کنند.

در صورت وجود کثیفی در روغن ممکن است مشکلات و بی نظمی در عملکرد پمپ و شیرها ایجاد شود. در واقع بیشتر مشکلات مدار هیدرولیک مربوط به روغن آلوده است. آلودگی در سیستم می تواند باعث گیر کردن سوپاپ ها در وضعیت باز و بسته شود و با ایجاد افت تدریجی فشار به سیستم پمپ آسیب برساند.

هر 2000 ساعت کارکرد، کیفیت و ویسکوزیته روغن را بررسی کنید. برای انجام این کار، یک نمونه روغن تهیه کنید و از تامین کننده روغن خود بخواهید آن را تجزیه و تحلیل کند. تامین کننده قادر خواهد بود مشخصات کاملی را در مورد شرایط روغن ارائه دهد و در نتیجه تعویض یا فیلتر روغن را توصیه می کند.

عیب یابی و تعمیرات پرس برک + راهنمای نگهداری

موارد زیر باید در طول بررسی تعمیر و نگهداری 2000 ساعته انجام شود:

 • مخزن و فیلترهای مکش را قبل از پر کردن کاملاً تمیز کنید. معمولاً دو فیلتر برای تمیز کردن وجود دارد: فیلتری که در ورودی پمپ قرار دارد و گاهاً یک فیلتر فشار بالا در خروجی پمپ.
 • فیلترها را تمیز یا تعویض کنید. هنگام تعویض و نصب فیلترها به خلوص آن توجه کنید. فیلترهایی که در معرض محیط کثیف قرار گرفته اند نباید استفاده شوند.
 • فیلتر هوا روی درپوش مخزن روغن را بررسی کنید. این فیلتر معمولاً با هوای فشرده تمیز می شود، اما بسته به محیط کارگاه، ممکن است نیاز به تمیز کردن دقیق تری داشته باشد.
 • روغن مورد استفاده در مدار هیدرولیک مجهز به شیرآلات سروو باید تمیزی 5 میکرون داشته باشد. همیشه از روغن هایی با ویژگی های مشابه روغن های توصیه شده توسط سازنده پرس برک استفاده کنید. این در مورد ترمزهای فشاری که به جای شیرآلات سروو دارای سوپاپ های متناسب هستند صدق نمی کند.
 • پمپ و شیرهای فشار شکن را برای حداکثر فشار بررسی کنید. تعداد سوپاپ هایی که باید بررسی شوند به اندازه پرس برک و گزینه هایی که دارد بستگی دارد. تحت هیچ شرایطی حداکثر فشار نباید بیشتر از مشخصات سازنده باشد.
 • اکثر پرس برک ها مدرن دارای یک دستگاه هشدار داخلی و روی صفحه هستند که نشان می دهد چه زمانی تعمیر و نگهداری لازم است. این دستگاه تعبیه شده در زمانی فعال می شود که دمای روغن خیلی بالا یا خیلی کم باشد یا فیلترهای روغن نیاز به تعویض داشته باشند.
 • موارد دیگری که در هنگام نگهداری مدار هیدرولیک باید در نظر گرفته شود پمپ هیدرولیک و اجزای اتصال است.
 • وضعیت اتصالات هیدرولیک، از جمله خطوط و شیلنگ ها، باید سالی یک بار بررسی شود، زیرا ممکن است این موارد به دلیل اصطکاک یا قدیمی بودن آسیب ببینند. خروج هوا از سیستم هیدرولیک پس از هر مداخله تعمیر و نگهداری برای جلوگیری از آسیب رساندن به پمپ ها و سایر اجزا بسیار مهم است.

شماره های تماس با مگاماشین برای سفارش دستگاه های گوناگون

02155491014

09120846701

عیب یابی و تعمیرات پرس برک + راهنمای نگهداری

 1. بررسی تجهیزات مکانیکی پرس برک های لورکی مکانیکی

 • اجزای مکانیکی یک پرس برک – پیچ پیستون، چرخ زنجیر و راهنماها – باید حداقل دو بار در سال بررسی شوند.
 • به طور مرتب اتصال بین پیستون و رم را بررسی کنید. تمام پیچ ها و پیچ ها را از نظر سفت بودن بررسی کنید. اگر پیچ‌ها شل شده‌اند، با باز کردن پیچ‌ها وضعیت آنها را بررسی کنید. اگر پیچ و مهره ها کشیده شده اند تعویض کنید.

پرس برک های مدرن نیاز به روغن کاری در حداقل تعداد نقاط دارند که به راحتی قابل دسترسی هستند. تمیز نگه داشتن اجزای متحرک مانند قرار عقب، سیستم های هدایت کننده کشویی و بال اسکروها برای عملکرد و عمر پرس برک بسیار مهم است.

اجزایی که نیاز به روغن کاری هفتگی دارند عبارتند از:

 • سیستم هدایت رام (کشویی ها)
 • واگن های جلویی نگهدارنده ورق
 • بال اسکرو
 • راهنما ها و ریل ها در قرار عقب

مهم است که نوع روغن کاری مورد استفاده مطابق با مشخصات سازنده تجهیزات باشد. از چربی بیش از حد خودداری کنید، که فقط باعث تجمع ناخواسته و آلودگی اجزا می شود.

همچنین بخشی از تعمیر و نگهداری سیستم مکانیکی، تنظیم کشویی های دستگاه است.

فاصله مناسب بین کشویی ها را حفظ کنید. فاصله بیش از حد باعث عدم دقت در چرخه فک بالا می شود. عدم وجود فاصله کافی باعث ایجاد گرمای بیش از حد بر روی قطعات می شود. فاصله باید با توجه به مشخصات سازنده تنظیم شود که بسته به مدل پرس برک متفاوت است. این تنظیم باید توسط یک تکنسین ماهر انجام شود.

تعمیر و عیب یابی انواع پرس برک (تعمیر خم کن) توسط مگاماشین

 1. تجهیزات الکتریکی را بررسی کنید

تمام اتصالات الکتریکی روی پانل اصلی پرس برک و همچنین تمام کلیدهای الکتریکی باید سالانه بررسی شوند.

هنگام انجام چنین تعمیراتی در سیستم الکتریکی، کلید برق اصلی را خاموش کرده و در صورت امکان سیستم را قفل کنید. بررسی های خاصی باید با سیستم در حال برق انجام شود. در این موارد، مطمئن شوید که تمام اقدامات احتیاطی را رعایت کنید. هنگام جداسازی یا مونتاژ مجدد قطعات پرس مراقب باشید. کار جداسازی قطعات باید همیشه در یک محیط تمیز انجام شود.

برای نگهداری از اجزای الکتریکی دستگاه:

 • تمام اتصالات نوارهای ترمینال، رله ها و جعبه های ترمینال روی موتورها را بررسی کنید.
 • تمام بردهای مدار چاپی را مجدداً قرار دهید و آسیب فیزیکی (نقاط لحیم کاری ترک خورده، قطعات سوخته و غیره) را بررسی کنید.
 • تمام ولتاژهای وارد شده از منابع تغذیه و ترانسفورماتورها را بررسی کنید.
 • تمام کابل ها و سوئیچ ها را از نظر آسیب یا نقص بررسی کنید.
 • فن ها را برای عملکرد بررسی کنید.
 • عملکرد تمام عملکردهای دستگاه و ویژگی های ایمنی (ایستاپ های الکترونیکی، کنترل های دو دستی و غیره) را بررسی کنید.
 • حفظ دمای پانل داخلی در محدوده مشخص شده توسط سازنده بسیار مهم است. فن های داخلی و خنک کننده و فیلترهای سیستم تهویه مطبوع یا مبدل حرارتی را تمیز نگه دارید. درهای تابلو برق را بسته نگه دارید. این یک اقدام ساده است که برای اطمینان از عاری بودن اجزای الکتریکی از آلاینده ها بسیار ارزشمند است.

شماره های تماس با مگاماشین برای سفارش دستگاه های گوناگون

02155491014

09120846701

تعمیر و عیب یابی انواع پرس برک (تعمیر خم کن) توسط مگاماشین

 1. ابزار را بازرسی کنید

همه ابزارها را نمی توان یکسان نگه داشت. به عنوان مثال، سازندگان به طور معمول سنبه ماتریس را سختکاری می کنند و سنگ می زنند. با این حال، ابزار پرس برک فقط باید توسط سازنده ابزار تیز یا بازسازی شود.

برای به حداکثر رساندن عمر ابزار پرس برک، ابزار مناسب را برای برنامه انتخاب کنید. عمر ابزار بستگی به ماهیت ماده در حال خمکاری دارد. ورق های شیک و مواد زیاد می توانند عمر ابزار را به میزان قابل توجهی کوتاه کنند زیرا این مواد در طول خمکاری به راحتی خم نمی شوند و باعث ایجاد کشش بر روی ابزار می شوند و در نتیجه آن را فرسوده می کنند.

ابزار را تمیز و عاری از پلیسه نگه دارید و هر بار قبل از استفاده، ابزار را بازرسی بصری انجام دهید. ابزارهایی که به هر طریقی ترک خورده یا آسیب دیده اند باید برای ارزیابی، بازسازی یا تعویض به سازنده ابزار بازگردانده شوند. استفاده از ابزارهایی که دارای فرورفتگی یا ترک هستند می تواند هم ماشین و هم اپراتور را در معرض آسیب جدی قرار دهد.

تعمیر و عیب یابی انواع پرس برک (تعمیر خم کن) توسط مگاماشین

هزینه سرویس پرس برک چقدر است؟

این سوال تقریبا ناقص بوده و نمیتوان به صورت دقیق این مورد را مشخص کرد. کارشناس بعد از مراجعه حضوری و بازدید از دستگاه میتوانن هزینه را اعلام کنند. در برخی موارد نیز با یک بررسی و تعمیر جزئی مشکل برطرف خواهد شد. اگر نیاز به تعویض قطعه ای هم باشد توسط کارشناس مشخص و اعلام خواهد شد.

خرابی‌های خم کن برک چقدر تکرار پذیر هستند؟

تکرار پذیر بودن خرابی هم به مقدار استفاده از دستگاه بستگی دارد . اگر چند شیفت از دستگاه استفاده شود قطعاً تعمیر و نگه داری هر سه ماه یک بار باید انجام شود.

شماره های تماس با مگاماشین برای سفارش دستگاه های گوناگون

02155491014

09120846701

مقالات بیشتر جهت مطالعه : 

شرکت مگاماشین با تولید دستگاه پرس برک با کیفیت بالا و با بهره‌مندی از تکنولوژی های بروز، به مشتریان خود خدمات پس از فروش را ارائه می‌دهد. تیم فنی و پشتیبانی ما با بیش از 10 سال تجربه در صنعت، به مشتریان در همه مراحل (نصب و راه اندازی، آموزش، تعمیرات، تامین قطعات و خدمات پس از فروش جامع) پاسخگوی نیازهای آنها می‌باشد. هدف ما ارائه خدمات پس از فروشی با کیفیت، برطرف کردن نیازهای مشتریان و کاربری آسان با بیشترین بهره‌وری از دستگاه پرس برک می‌باشد.

اعزام تعمیرکار پرس برک به محل کار دستگاه توسط مگاماشین

در ویدیو بالا نمونه ای از ارائه خدمات پس از فروش مگاماشین به مشتریان عزیز را مشاهده کنید. در این فیلم بازدید دوره ای از دستگاه (بازبینی به منظور کالیبراسیون و تنظیم مجدد دستگاه پرس برک) توسط تکنیسین های خبره مگاماشین و شرکت دنر ترکیه انجام شده است.

آخرین مقالات مگاماشین را بخوانید

دریافت لیست قیمت محصولات مگاماشین
لیست قیمت را کجا برای شما ارسال کنیم؟
شماره تلفن همراه خود را با دقت وارد کنید
ویدیو آموزش کار با دستگاه جوش لیزر فایبر [رایگان]