تماس با ما: 982155491014+/ 989120846701+

تماس با ما: 02155491014/09120846701

[layerslider id="20"]

سنبه (سمبه) ماتریس پرس برک ( Press Brake Tools\ Dies \ Mould)

 

  • گروه تامین قطعات و خدمات شرکت مگاماشین ، در زمینه تامین قطعات سنبه و ماتریس ، تیغه گیوتین ، شیرآلات ، تابلو برق  فعالیت می نماید.(ایرانی و خارجی)
  • تهیه و اماده سازی قطعات یدکی ماشین آلات با کیفیت مطلوب ، قیمت متناسب و در حداقل زمان با مشاوره رایگان
  • انواع سنبه و ماتریس به ابعاد و اندازه های گوناگون برای انواع دستگاه ها
  • فروش قالب های سنبه و ماتریس انواع دستگاه پرس برک NC , CN

سنبه (سمبه) ماتریس پرس برک

سنبه ماتریس ابزاری است که با استفاده از یک سری کلمپ ها، به دستگاه پرس برک بسته شده و شامل دو قسمت سنبه و ماتریس یا همان قالب می باشد.
از این ابزار در صنعت ورق کاری، به وفور استفاده شده و بسیاری از خمکاری ها با آن انجام می شود.
به منظور خمکاری، ورق در بین سنبه و ماتریس قرار گرفته و با اعمال فشار، ورق به داخل شیار ماتریس فرو رفته و تغییر شکل ایجاد می گردد. با توجه به جنس، استحکام و ضخامت ورق و همچنین طرح خمکاری مورد نظر، از سنبه ماتریس های مختلفی استفاده می شود.
سنبه و ماتریس ها، هندسه های مختلفی داشته و خم های متنوعی ایجاد می کنند. همچنین با توجه به هندسه آنها، قابلیت اعمال نیرو و فشار مشخصی دارند.
[aparat id="haLJ6"]
[aparat id="rib2I"]

جنس سنبه ماتریس پرس برک

در ساخت سنبه(سمبه) و ماتریس­ های پرس برک، معمولا از فولادهای آلیاژی استحکام بالا از قبیل CK45، 42CrMo4 استفاده شده و با استفاده از روش­ های عملیات حرارتی، سختی سطوح آن را افزایش می­دهند تا با افزایش مقاومت به سایش، عمر آن افزایش یابد.


انواع سنبه (سمبه) ماتریس پرس برک

بسته به کاربرد و نیاز خم کاری، شکل­ های هندسی متنوعی برای سنبه ماتریس های پرس برک به منظور انجام خم کاری استاندارد و یا خمکاری­ های خاص وجود دارد. دسته بندی زیر را برای سنبه ماتریس­ های پرس برک می­توان انجام داد.
سنبه ماتریس استاندارد
سنبه ماتریس ­های استاندارد پرس برک به منظور انجام خمکاری­ های ساده مانند باکس­ ها مورد استفاده قرار می­گیرند. در این مدل سنبه ماتریس ­ها، سنبه به شکل مستقیم و یا صاف بوده تا خم ­های ساده را انجام دهد. شعاع داخلی و زاویه خم مطابق با هندسه سنبه خواهد بود.
 
سنبه ماتریس شعاعی
در صورتیکه شعاع داخلی بزرگتر از شعاع استاندارد باشد از سنبه­ های شعاعی استفاده می­ شود. بسته به شعاع سنبه، معمولا از ماتریس های با اندازه دهانه بزرگتری استفاده می­ شود. سنبه های شعایی میتوانند هندسه های متفاوتی مانند هندسه کله غازی به منظور خمکاری U شکل داشته باشند.
 
سنبه ماتریس کله غازی
در مواقعی استفاده از سنبه ماتریس های صاف، برای ایجاد خم های U شکل و یا ایجاد مقاطع ناودانی، امکانپذیر نم ی­باشد. در این موارد معمولا از سنبه های کله غازی استفاده شده تا بتوان مقطع مورد نظر را ایجاد نمود. نمونه ای از سنبه های کله غازی در شکل زیر نشان داده شده است. مدل های مختلفی از سنبه های کله غازی از سایزهای کوچک تا بزرگ وجود دارد تا بتوان بدون برخورد قطعه با سنبه، بتوان خم­ های متوالی را انجام داد.
سنبه ماتریس های خم تیز
به منظور ایجاد خم ­های تیز معمولا از سنبه ماتریس­ هایی با زاویه شیار 26، 28، 30 درجه استفاده می­ شود. دلیل استفاده از این خم ­ها متفاوت است ولی معمولا برای پیش خم و برگرداندن لبه روی لبه انجام می ­شود.

ارتباط با ما

 
[wpforms id="2557"]

شماره تماس: 02155373924  – 02155491014

شماره همراه: 989120846701+

ایمیل: info@megamachinegroup.com

آدرس کارخانه: شهرک صنعتی عباس آباد، بلوار ابن سینا، بلوار سعدی، بلوک 10

آدرس دفتر: خیابان کارگر جنوبی، نرسیده به میدان قزوین، پلاک 645

لیست قیمت نیاز دارید؟ کلیک نمایید