دستگاه برش سی ان سی لیزر فلزات فایبر Fiber laser


مخفف عبارت  Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation به معنی تقویت نور به روش گسیل القایی تابش می­ باشد. دستگاه برش لیزر فلز (برش سی ان سی)، دستگاهی است که به وسیله ایجاد نور لیزر متمرکز شده روی قطعه کار، برش آن را انجام می­دهد. برش لیزر کاربردهای زیادی در صنایع مختلف داشته و دقت و کیفیت و سرعت آن، نسبت به سایر دستگاه­ ها بسیار بالاتر بوده و به راحتی می­توان قطعات بسیار پیچیده را برش زد. همچنین در برش لیزر، ضایعات کمتری نسبت به سایر روش­های برش ایجاد می­ شود. متریال ­های مختلف از جمله فلزات، چوب، پارچه، پلاستیک و ... را می­توان با استفاده از دستگاه ­های برش لیزر، برشکاری کرد.

جهت دریافت خدمات پس از فروش دستگاه برش لیزر (آموزش، نصب و راه اندازی، سرویس و نگه داری) و تامین تخصصی قطعات برش لیزر فایبر (لنز محافظ، انواع نازل سینگل و دبل ، سرامیک رینگ) کلیک فرمائید.
 

برش لیزر فایبر تک میز


برش لیزر فایبر تک میز بیشتر به مشتریانی پیشنهاد می شود که حجم کار کم یا متوسط دارند. بطور مثال شرکت های آسانسور سازی ، تابلو برق سازی ، لوازم آشپزخانه صنعتی که تولید زیادی در ماه ندارند، دستگاه لیزر فایبر تک میز برای آنها بسیار اقتصادی و باصرفه می باشد.
- توان: 500 تا 6000 وات
- ابعاد میز به صورت استاندارد 3*1.5 ، 4*2 ، 6*2 متر
دریافت اطلاعات فنی و قیمت
 

برش لیزر فایبر دومیز (میز متغیر)


میز دوم در دستگاه های برش لیزر فایبر جهت تعویض ورق فلزی بوده که باعث تسریع در کار و افزایش راندمان میگردد به صورتی که پس از پایان برش ورق اول، ورق دوم توسط کاربر روی میز دوم قرار داده می شود تا به محض اتمام برش ورق اول به صورت اتوماتیک برش ورق دوم آغاز شود. در زمانی که دستگاه در حال برشکاری بر روی میز اول می باشد اپراتور می تواند ورق های جدید را روی میز دوم بارگذاری کند و ورق های برشکاری شده را از میز دوم تخلیه کند تا از اتلاف وقت جلوگیری شود. میز دوم دستگاه لیزر فایبر با میز دوم بیشتر به مشتریانی پیشنهاد می شود که حجم کاری آنها بیشتر از یک شیفت کاری در روز می باشد.
دریافت اطلاعات فنی و قیمت

برش لیزر فایبر به همراه لوله بر (روتاری)


این دستگاه قابلیت برش انواع لوله و پروفیل ‌های فلزی از جمله آهن، استیل، و ...  را دارد. این دستگاه دارای روتاری مخصوص برش لوله، پروفیل و چند وجهی ها بوده و در ابعاد ۳ و ۶ متر قابل سفارش می باشد. بدنه مستحکم در این دستگاه مانع از لرزش خواهد شد.
دستگاه لیزر فایبر به همراه آپشن روتاری یا برش مقاطع به مشتریان پیشنهاد می شود که به غیر از برش ورق های آهن، برش مقاطع مخزن فلزی از جمله لوله و پروفیل راهم نیاز دارند.
دریافت اطلاعات فنی و قیمت

برش لیزر فایبر کاوردار


داشتن کاور برای دستگاه لیزر فایبر دارای 2 مزیت می باشد.
  • اشعه لیزر به اپراتور آسیب نزد و مانع دید مستقیم اپراتور به نور لیزر می شود.
  • باعث شکیل شدن بیشتر دستگاه در دید دیگران می شود. پیشنهاد مگاماشین به مشتریان خریدار کاور به همراه دستگاه لیزر می باشد.
دریافت اطلاعات فنی و قیمت

برش لیزر فایبر لوله بر


شرکت های تولیدی مانند لوازم ورزشی، مبلمان خانگی و صنعتی که باید حجم زیادی از لوله و پروفیل را برشکاری کرده و استفاده کنند، دستگاه برش لوله پروفیل بهترین گزینه جهت افزایش سرعت کاری آنها و همچنین افزایش کیفیت برشکاری و مقاطع آنها می باشد که در نهایت در موقع مونتاژ این قطعات ظاهر بسیار زیبا و شکیلی به محصول نهایی خواهد داد.
دریافت اطلاعات فنی و قیمت

 

صنایع کاربردی


لوازم خانگی و آشپزخانه صنعتی


ساختاراصلی بیشتر لوازم های خانگی و آشپزخانه های صنعتی که شامل ماشین لباسشویی، ماکروویو، اجاق گاز بوده متشکل از ورق های آهنی و یا گالوانیزه می باشد که توسط دستگاه لیزر با دقت برشکاری و سپس توسط دستگاه های خم کن یا پرس برک های پیشرفته خم کاری می شوند. مگا ماشین با توانایی تولید و تامین ماشین آلات برش و خم با دقت و سرعت بالا با بسیاری از شرکت های تولیدی لوازم خانگی در این زمینه همکاری می کند
دریافت مشاوره رایگان

تابلو برق و رک های مخابراتی


تنوع در طرح و ابعاد تابلو برق ورک های مخابراتی و پیچیدگی در خم های آن ها نیاز به ماشین آلات به روز و خاص برشکاری و خم کاری دارد.
مگا ماشین با تامین دستگاه برش لیزر فایبر سی ان سی و پرس برک (خم کن) سی ان سی توانسته است نیازهای این صنعت را با کیفیت بالا و افزایش بهروری پاسخگو باشد.
همچنین جهت ارتقاء سطح جوشکاری این پنل ها، جوشکاری توسط لیزر انجام می شود که پس از آن نیازی به هیچ گونه پولیش نیز نمی باشد.
دریافت مشاوره رایگان

 

تجهیزات ورزشی


جهت دستیابی به یک سازه با کیفیت در تجهیزات ورزشی برش کاری و جوشکاری با کیفیت مقاطع پروفیل مورد نیاز می باشد که در اکثر مواقع توسط دستگاه برش لیزر مقاطع و همچنین دستگاه جوش لیزر امکان پذیر است. از آنجایی که حجم برش کاری این مقاطع زیاد بوده مگا ماشین سیستم اتوماسیون و فیدینگ لوله و پروفیل را در دستگاه های برش لیز مقاطع خود به مشتریان پیشنهاد می دهد که موجب افزایش سرعت و کاهش هزینه می گردد.
دریافت مشاوره رایگان 

مبلمان و قفسه فروشگاهی


در بسیاری از سازه های مبلمان اداری مدرن از ورق یا پروفیل های آهنی و استیل استفاده می شود که این پروفیل ها توسط دستگاه های لیزر که برش مقاطع انجام می دهند با ظرافت بسیار بالایی برش داده شده و سپس با استفاده از جوش لیزر این مقاطع به هم متصل می شوند. همچنین در تولید قفسه های فروشگاهی به علت تنوع ابعادی و اهمیت کیفیت و همچنین به علت تسریع در اسمبل کردن آن ها، ماشین آلات برش کاری لیزر و پرس برک های سی ان سی پیشرفته پراهمیت می باشد.
دستگاه های برش لیزر فایبر مگاماشین با دقت 0.02 میلیمتر و سرعت 1200 میلیمتر بر دقیقه در بسیاری از شرکت ها تولیدی همراه مشتریان می باشد.
دریافت مشاوره رایگان
 
اجزای دستگاه برش لیزر فایبر فلز

یا تثبیت کننده ولتاژ این دستگاه جهت جلوگیری از نوسان و پرش های ناگهانی برق شهری (V220 ) و برق سه فاز برای محافظت از کلیه ی لوازم برقی و صنعتی مورد استفاده قرار می¬گیرد این استابلایزر با داشتن سیستم میکروپروسسوری ولتاژ ورودی را اندازه گیری کرده و با توجه به کاهش یا افزایش ولتاژ در ورودی را تشخیص داده و در خروجی ولتاژ 220V یا 380Vثابت با دقت %1 و به صورت خطی و پیوسته در خروجی ارائه می دهد و همچنین با داشتن هسته ی حلقوی از جنس مس و جاروبک ذغال با چرخش بر روی سطح هسته ی حلقوی خروجی ثابت ارائه می دهد.
پس از انتقال نور لیزر توسط فیبر نوری، لازم است نور در یک نقطه متمرکز شده تا انرژی کافی برای برش، در آن نقطه فراهم گردد. وظیفه هدایت و متمرکز نمودن نور لیزر در دستگاه برش لیزر توسط چندین لنز انجام می­گردد. لنزها در داخل هد برش تعبیه شده است. لنزهای لیزری اغلب در کلیه دستگاه ­های برش لیزر استفاده می شوند.
دستگاهی است که تولید کننده نور لیزر بوده و حکم موتور ماشین را دارد و جزو قسمت های اصلی و گران قیمت دستگاه برش لیزر می­باشد. جریان الکتریکی عبوری از یک سری دیود باعث شده تا نوری ساطع شده، و به اتم عنصری خاص برخورد میکند که باعث برانگیخته شدن آن می گردد. برگشت اتم ها به حالت عادی باعث ساطع شدن نور خواهد شد که همان نور لیزر است. در حال حاضر، برند های وارداتی منبع تولید نور لیزر، شامل IPG، ROFIN، SPI و ... می­باشد. با توسعه تکنولوژی، برندهای چینی مثل RAYCUS و Max نیز شناخته شد.
میز کار قسمتی است که ورق روی آن قرار گرفته و هد برش، امکان حرکت و جابجا شدن دارد. کناره­ های میز کار، ریل ­های دقیق و دنده شانه­ ای قرار گرفته که با سروموتورها درگیر شده و امکان جابجایی دقیق هد برش را فراهم می­ آورد. قطعه کار نیز با استفاده از پلیت­ هایی که به صورت دندانه اره­ ای برش خورده­ اند نگه داشته می­ شود. همچنین به منظور جابجایی راحتتر ورق، از ساچمه های مقید در لبه های میز کار استفاده شده است. در برخی از دستگاه های با توان برش بالا، به علت ایمنی بالا، میز کار در یک کابین قرار گرفته تا اوپراتور در معرض اشعه لیزر قرار نگیرد. همچنین در برخی از دستگاه های لیزر، میز کار قابل تعویض بوده و سرعت تعویض ورق جهت برش را افزایش می­دهد.
هد برش، قسمت خروجی نور لیزر است که از یک نازل، چندین لنز متمرکز کننده و سیستم فوکوس نور لیزر تشکیل شده است. هد برش به یک ریل و سروموتور متصل شده است و به وسیله آن در جهت محور z جابجا می­گردد. وجود یک سنسور در کناره ی هد برش باعث شده تا فاصله از سطح قطعه کار به طور پیوسته و لحظه ­ای کنترل و سیگنال به کنترلر ارسال می گردد. در پی ارسال این سیگنال، فرمان جابجایی هد برش به سروموتور ارسال و تنظیم ارتفاع انجام می گیرد.
(Servo Motor) به صورت کلی یک الکترو موتور هست که یک سری مدارات الکترونیکی مانند درایو ها در کنار آن قرار دارد و الکترو موتور حاوی شفت عمل گردش را به عهده دارد و تجهیزات الکترونیکی هم وظیفه دقت دادن به الکترو موتور را بر عهده دارند و این دقت شامل کنترل زاویه، کنترل شتاب، کنترل سرعت و … می شود. سروموتورها حرکت هد برش در سه جهت X,Y و Z را انجام می­دهند.
سیستم کنترل، یک سیستم عامل در دستگاه لیزر جهت کنترل حرکت در جهات مختلف x و y و z و همچنین کنترل توان خروجی لیزر بوده و کیفیت آن تعیین کننده ثبات عملکرد دستگاه لیزر می ­باشد. در دستگاه های لیزر از دو کنترلر جدا استفاده شده است. یکی از کنترلرها، وظیفه کنترل کردن حرکت هد برش در جهات X و Y، گاز خروجی برش، توان نور لیزر و ... بر عهده دارد. کنترلر دیگر یک کنترلر مدار حلقه بسته بوده و وظیفه کنترل ارتفاع هد برش را دارد. متداولترین نرم افزار مورد استفاده جهت برنامه دادن به دستگاه، استفاده از نر م افزار CYPCUT بوده که به خوبی با کنترلرها ارتباط برقرار می­کند.
در حین فرآیند برش دستگاه لیزر، مقداری از انرژی الکتریکی صرف شده جهت تولید نور لیزر، به گرما تبدیل می­گردد. وجود 4 سنسور کنترل دمایی در داخل سورس لیزر کمک میکند تا دمای سورس لیزر پیوسته کنترل شده و از آسیب رسیدن به سورس لیزر جلوگیری شود.

ویدئو های دستگاه برش لیزر فایبر و برش سی ان سی (برش انواع ورق آهن استیل و ...)


فروش لیزر فایبر

فروش لیزر fiber

فروش دستگاه لیزر فایبر

فروش دستگاه لیزر Fiber

خرید لیزر فایبر

خرید لیزر Fiber

خرید دستگاه لیزر فایبر

خرید دستگاه لیزر fiber

جوش لیزر فایبر

قیمت دستگاه برش سی ان سی

قیمت دستگاه برش CNC

قیمت برش و جوش لیزر CNC

قیمت برش و جوش سی ان سی

خرید دستگاه برش سی ان سی

خرید دستگاه برش CNC

خرید برش و جوش لیزر CNC

خرید برش و جوش سی ان سی

فروش دستگاه برش سی ان سی

فروش دستگاه برش CNC

فروش برش و جوش لیزر CNC

فروش برش سی ان سی

مشخصات – نقد و بررسی

جوش لیزر فایبر

برش لیزر فایبر

لیست خرید برش لیزر فایبر

لیست قیمت برش لیزر فایبر

لیست فروش برش لیزر فایبر

 

 

دریافت لیست قیمت جدید